Avaleht     Turvaseadmed     Immod

Immod

Immobilaiser (immo, immobilisaator) on elektrooniline seade, mis takistab sõiduvahendi käivitamist selleks volitamata isiku poolt sõiduvahendi kahe või enama käivitamiseks vajaliku elektriahela katkestamise teel.

 

Immobilaisereid on kahte liiki: tehaseimmobilaiserid ja lisaimmobilaiserid.

 

Tehaseimmobilaiseri kiip asub auto süütevõtme plastikpea sees. Süüte sisselülitamisel loeb auto süüteluku ümber olev antenn kiibi koodi ja õige koodi korral auto käivitub. Sellise ehitusega immobilaiserit on väga mugav kasutada, kuna auto käivitamiseks ei ole vaja teha ühtegi lisatoimingut. Selline ehitus ei kaitse autot professionaalsete autovaraste eest ja võtmete varguse puhul.

 

Lisaimmobilaiseri ülesanne on muuta auto ärandamine ärandajale võimalikult raskeks ja tülikaks. Immobilaiseri väljalülitamiseks kasutatakse:

  • elektroonilist kontaktidega koodvõtit
  • elektroonilist kontaktivaba koodvõtit ehk transponderit
  • raadiokaarti
  • PIN-koodi

 

Lisaimmobilaiserid töötavad kahel põhimõttel:

a. auto käivitub ka ilma PIN-koodi või personaalse kaardita, kuid auto mootor seiskub kindlaks määratud aja jooksul. Selline funktsioon on auto ärandajale äärmiselt ebamugav ja ootamatu, kuna auto seiskub suvalises kohas. Reeglina on see auto ärandajale ebasobiv paik ja ärandaja on sunnitud auto maha jätma.

b. immobilaiserid, millega auto ei käivitu enne immobilaiseri väljalülitamist. Kõik Carhouse OÜ poolt pakutavad turvaseadmed vastavad EU nõuetele ja omavad kõikide Eesti kindlustusseltside heakskiitu.

 

  Tagasi       Üles
´hall